"Žlutí andělé" aneb nikdy nevíš, kdy je budeš vyhlížet, aby Ti přišli na pomoc!

Listopad 2012

"Random" fotky 1. část

30. listopadu 2012 v 15:50 | Janča |  →Fotky←
Dneska a ještě někdy příště si dáme takový článek ve stylu "random" fotek! :)
Nastřídalo se mi jich pár v mobilu a tak bych se s Vámi o ně ráda podělila :)


Sekundární transport

28. listopadu 2012 v 11:11 | Janča |  →Zásahy LZS a ZZS←

V neděli 11.11. 2012 kolem jedné hodiny po poledni vzlétl Kryštof 6 z hradecké základny do nemcnice ve Dvoře Králové nad Labem.
V nemocnici si posádka vrtulníku přebrala pacienta, kterého následně letecky transportovala do pražského IKEMu.


Zásah LZS u pádu z výšky

26. listopadu 2012 v 12:00 | Janča |  →Zásahy LZS a ZZS←
Dnes se vrátme na začítek října letošního roku.

Byla středa 3. října kolem páté hodiny vpodvečer, když se k mě donesla zpráva o tom, že nad Dvorem krouží vrtulník letecké záchranné služby a že bude nejspíš někde v centru přistávat.
Vrtulník přistával na silnici přímo před budovou místního gymnázia, v jehož těsné blízkosti se nachází fara a kostel. Právě ze střechy fary spadl dělník, který na střeše pracoval.

Kromě posádky vrtulníku Kryštof 6 byla na místě již 2 minuty po ohlášení celé události pozemní záchranná služba ze Dvora Králové /ZHK 441/ a také hlídka Policie České republiky.
Muž byl transportován vrtulníkem záchranné služby na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Hradec Králové k dalšímů ošetření.


Prázdninový zásah LZS

22. listopadu 2012 v 17:49 | Janča |  →Zásahy LZS a ZZS←
Nejdříve pár slov "úvodem"

Ačkoliv tento blog poměrně dlouhou dobu byl neaktivní, ráda bych se sem občas vrátila s nějakou tou fotkou, článkem atd.
A protože se mi od prázdnin nashromáždilo pár fotek, podělím se s Vámi o ně i zde. Předpokládám, že je většina z vás již viděla na FB stránkách tohoto blogu, ale i tak se pokusím sepsat nějaký článek a fotky k němu přidat.

A začnu pěkně popořadě.

Prázdninový zásah u staršího muže

Bylo pondělí 13.8. 2012 kolem půl 7 když mě z domu táhl ten důvěrně známý zvuk prolétajícího vrtulníku. V tu chvíli jsem ještě netušila, že vrtulník neletí někam dál, ale že bude přistávat jen několik desítek metrů od mého domu.
Před příletem královéhradeckého Kryštofa už na místě zasahovala posádka Jaroměřské RZP (ZHK 331). Následně zasahoval i lékař a záchranář z vrtulníku. Jednalo se o zásah u staršího muže se srdečními potížemi. Muž byl nakonec převezen do nemocnice pozemní posádkou záchranné služby a vrtulník se vrátil zpět na hradeckou základnu.