"Žlutí andělé" aneb nikdy nevíš, kdy je budeš vyhlížet, aby Ti přišli na pomoc!

Březen 2012

Výjezdové středisko Jičín

11. března 2012 v 22:14 | Janča |  →ZZS KHK←

ZZS KHK Výjezdové středisko Jičín


Výjezdové středisko záchranné služby v Jičíně spadá do tzv. Jihozápadní oblasti. Tato oblast sdružuje výjezdová střediska v Hradci Králové, Novém Bydžově, Hořicích, Nové Pace a Jičíně. Záchrannou službu v Jičíně najdeme v areálu tamní nemocnice.K pacientům odsud vyjíždí jednak posádka RZP(řidič-záchranář, záchranář) a také posádka RV(řidič, lékař).

VW T5

20 let mezi nebem a zemí

10. března 2012 v 10:00 | Janča |  →LZS - DSA a.s.←

20 let mezi nebem a zemí


20 let mezi nebe a zemí, to je název filmu natočeného k 20. výročí od prvního vzletu LZS Ústí nad Labem k pacientovi.První vzlet k zásahu byl ústeckými záchranáři uskutečněn 17.9. 1991 a dnes, 20 let poté, jsou den co den připraveni letět na pomoc tomu, kdo to zrovna potřebuje.

Film, který natočila agentura Cumulus vespolupráci s firmou DSA a ústeckými záchranáři ukazuje jak současnost, tak hlavně historii Letecké záchranné služby v Ústí nad Labem.

Škoda Yetti u ZZS KHK

9. března 2012 v 21:02 | Janča |  →ZZS KHK←

RV Škoda Yeti u ZZS KHK


Všichni zajisté víte, že ZZS KHK se v loňském roce přidala mezi kraje, kde funguje tzv. rendez-vous systém. Snad nemusím dlouze vysvětlovat, co to vlastně je. Vezmu-li to ve zkratce, na zásah vyjíždí velká sanita s posádkou ve složení řidič-záchranář a záchranář a v případě, že je na místě zásahu potřeba lékař, vyjíždí ještě osobní automobil s posádkou ve složení řidič a lékař.