"Žlutí andělé" aneb nikdy nevíš, kdy je budeš vyhlížet, aby Ti přišli na pomoc!

Organizace HEMS

17. srpna 2010 v 12:30 | Janča
Informace o združení nestátních provozovatelů LZS, HEMS:

Sdružení nestátních provozovatelů vrtulníků letecké záchranné služby - HEMS zahájilo svoji činnost v listopadu roku 2001. Cílem HEMS sdružení (Helicopter Emergency Medical Service) je zvýšení kvality, odborné úrovně a hospodárnosti letecké záchranné služby v České republice.

Zakladateli HEMS sdružení dva jsou soukromí provozovatelé vrtulníků letecké záchranné služby, společnosti Delta System Air a.s. se sídlem v Hradci Králové a Alfa Helicopter s.r.o. se sídlem v Brně, kteří působí v celkem sedmi střediscích letecké záchranné služby, z celkového počtu deseti územních středisek v ČR, a pokrývají tak svojí činností celých 70 % území České republiky.

Sdružením nestátních provozovatelů letecké záchranné služby pod jednu zastřešující organizaci se Česká republika významně přiblížila modelu, který je uplatňován v řadě vyspělých zemí Evropy. Zároveň tímto krokem vznikla i platforma pro užší mezinárodní spolupráci v této oblasti a to ještě v období před vstupem České republiky do Evropské unie.

V rámci HEMS sdružení spolupracují jeho členové na zajišťování nočního provozu letecké záchranné služby a při výcviku letových i zdravotnických posádek. Opakovaně uskutečňují členové HEMS Sdružení pravidelné společné výcviky zásahů v nedostupném terénu a tvoří specializované týmy, schopné tyto zásahy provádět například pomocí lanové horolezecké techniky. Výcviku se účastní piloti, zdravotnický personál i ostatní složky celého integrovaného záchranného systému.

V rámci svých dalších aktivit se Sdružení HEMS pokouší aktivně navazovat mezinárodní kontakty s okolními státy, aby bylo možné co nejdříve reagovat na programy Evropské Unie v oblasti přeshraniční spolupráce se společnostmi, které rovněž provozují LZS v bezprostřední blízkosti společných hranic našich sousedních států.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama