"Žlutí andělé" aneb nikdy nevíš, kdy je budeš vyhlížet, aby Ti přišli na pomoc!

DSA a.s.

17. srpna 2010 v 10:31 | Janča |  →Provozovatel←
Současným provozovatelem LZS KHK je DSA a.s. (Delta System Air a.s.).

Provoz letecké záchranné služby (LZS) se stal nedílnou součástí státem garantované zdravotnické záchranné služby a funguje jako důležitý článek integrovaného záchranného systému ČR. Od roku 1993 je nosným programem společnosti DSA a.s.
Organizačně je LZS začleněna do deseti středisek záchranné služby ČR: Praha, Plzeň, České Budějovice, Jihlava, Brno, Olomouc, Ostrava, Hradec Králové, Liberec a Ústí nad Labem. Akční rádius jednotlivých středisek je cca 70 km a celoplošně pokrývá území celého státu. Jednotlivá střediska jsou navázána na síť nemocničních specializovaných center urgentní medicíny.

LZS je využívána k rychlému zásahu lékařů a zdravotníků, šetrnému převozu pacientů v případech závažných stavů ohrožujících život, při dopravních nehodách, haváriích, mimořádných situacích a krizových stavech. Společnost DSA disponuje špičkovou leteckou technikou určenou pro provoz LZS  a speciálně vyškoleným leteckým personálem. Piloti společnosti ročně nalétají pro záchranu lidských životů v průměru 1400 letových hodin, což znamená zhruba 4300 zásahů.
V současné době zajišťuje společnost DSA  a.s. svými vrtulníky provoz na čtyřech základnách LZS v ČR a to v Ústí nad Labem,  Liberci, Ostravě a Hradci Králové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama