"Žlutí andělé" aneb nikdy nevíš, kdy je budeš vyhlížet, aby Ti přišli na pomoc!

2003-dosud

18. srpna 2010 v 23:07 | Janča
2003-dosud


ZZS KHK vznikla k 1. 1. 2004 postupným sloučením a transformací 18 posádek záchranných služeb ve 12 městech Královéhradeckého kraje. Před transformací byly posádky ZZS součástí okresních nemocnic Jičín, Náchod a Rychnov nad Kněžnou, soukromé nemocnice Opočno, léčebny dlouhodobě nemocných Hořice, městské nemocnice Nový Bydžov a tří samostatných příspěvkových organizací v Hradci Králové, Trutnově a Náchodě.

První úvahy o krajské ZZS vznikly koncem roku 2002 v souvislosti se změnou státoprávního uspořádání, kdy gesci za zdravotnictví přebraly od začátku roku 2003 kraje. Návrh naší koncepce byl schválen Zastupitelstvem i Radou kraje dne 12. 12. 2002.

ZZS KHK je příspěvkou organizací zřizovanou krajem, s jednotným řízením, metodikou a ekonomikou. Podařilo se nám unifikovat vybavení sanitních vozů včetně zástavby, zdravotnickými přístroji, materiálem, léky, dokumentací, lékařskými postupy apod.

Hlavní činností ZZS KHK je přednemicniční neodkladná péče, která je definována jako péče o postižené na místě jejich úrazu nebo náhlého onemocnění, v průběhu jejich transportu k dalšímu odbornému ošetření a při jejich předání do zdravotnického zařízení.
Současně je věnována pozornost i dalšímu vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví - lékařů i nelékařů.

ZZS KHK je první záchranná služba v České republice, kde se tento projekt podařilo realizovat v praxi (od 17. 5. 2004). Podle našeho modelu se snaží postupovat ve všech krajích v ČR. Přes obtížnost situace jsme tuto jistě největší zdravotnickou akci v kraji realizovali velice rychle a levně.

zdroj: www.zzskhk.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama